Gminy nad morzem - Gmina Władysławowo zaprasza! - 306 obiektów konferencyjnych

www.konferencjenadmorzem.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Gmina Władysławowo zaprasza!

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo - jak mało która - jest tak popularnym miejscem odpoczynku nad polskim morzem. Atrakcjami doskonale zapełni czas wakacji. Jeśli pragniesz zorganizować konferencje nad morzem, koniecznie rozważ Władysławowo. Tutaj pewnie nie jeden biznesmen zrobi „coś dla siebie” i wybierze się, np. w lot turystyczną awionetką. Wszak osobie zapracowanej taka okazja nie zdarza się często.

Fot. http://wladyslawowo.pl

Nadmorska Gmina Władysławowo to najbardziej wysunięta na północ gmina w Polsce. Właśnie od strony północnej rozciąga się pas wybrzeża. Usytuowana jest u początku półwyspu helskiego, nad Zatoką Pucką. Siedzibą Gminy jest miasto Władysławowo, a ponadto w jej skład wchodzą następujące miejscowości: Karwia, Ostrowo, Jastrzębia Góra, Tupadły, Rozewie, Chłapowo i Chałupy.

Władysławowo

Obecna siedziba Gminy, a jak okaże się później, nawet i cała Gmina, może poszczycić się wizytą nie byle jakich osobistości. We Władysławowie przed II wojną światową wypoczywał generał Józef Haller razem ze swoją rodziną. Fakt ten upamiętnia przeznaczona turystom do zwiedzania, a wybudowana w latach 20-tych Hallerówka, czyli dom pobytu generała. Józef Haller doczekał się także własnego pomnika we Władysławowie, odsłoniętego latem 1995 roku. Międzyzdroje mają swoją „Aleję Gwiazd”, a Władysławowo „Aleję Gwiazd Sportu”. Fani mogą tutaj odnaleźć wykonane z mosiądzu gwiazdy, m. in. Sylwii Gruchały, Roberta Korzeniowskiego, Jerzego Kuleja, Kazimierza Deyny, a nawet … działacza UEFA Michela Platiniego Istotnym miejscem Władysławowa jest port rybacki, utworzony na początku ubieglego wieku. Mimo, iż jest typowo portem, z którego korzystają rybacy, służy także innym mniejszym i większym jednostkom pływającym, chcącym znaleźć bezpieczny postój. Port zabezpieczony jest falochronem, pełniącym również funkcję promenady. Latem z Władysławowa można wybrać się w rejs rybackim kutrem lub doświadczyć niezapomnianego przeżycia wypływając na całodniowy połów dorsza (z takiej okazji można skorzystać przez cały rok). We władysławowskim Domu Rybaka mieści się obecnie siedziba Urzędu Miejskiego, ale można tam zawitać, by zobaczyć wystawę fotografii, która ukazuje jak zmieniało się Władysławowo, obejrzeć panoramę Miasta i okolic z Wieży Domu Rybaka, czy napawać się pięknem wyjątkowych okazów motyli w tamtejszym Prywatnym Muzeum Motyli. Władysławowo zadowoli też melomanów, bowiem w kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P. odbywają się Letnie Koncerty Organowe.

zdjecie

Fot. http://wladyslawowo.pl

Jastrzębia Góra, Rozewie

Mimo swojej popularności jako miejscowości wypoczynkowej, Jastrzębia Góra kojarzona jest przede wszystkim z pobliskim Przylądkiem Rozewie. Nic dziwnego, Rozewie od Jastrzębiej dzieli jedynie dystans w sam raz na dobry spacer plażą, a atrakcji tam mnóstwo. Wielu uraduje możliwość znalezienia się na najbardziej wysuniętym na północ punkcie Polski. Dla zaznaczenia tego miejsca w 2000 roku umieszczono obelisk i nadano mu nazwę „Gwiazda Północy”. Rozewie, to kolejne już miejsce w Gminie Władysławowo, którego historia łączy się z pobytem zacnej osobistości. Ta postać to Stefan Żeromski. Jak głosi podanie, to prawdopodobnie tutaj stworzył dzieło „Wiatr od morza”. To jego imię nosi zabytkowa rozewska latarnia morska, w której można oglądać pamiątki po słynnym pisarzu. W latarni mieści się również Muzeum Latarnictwa Morskiego.

I wreszcie Polish Barbados...

...czyli Chałupy. Zachęcają nie tak ludną jak w przypadku większych miejscowości plażą. Są też najlepszym miejscem do uprawiania sportów wodnych – windsurfingu, czy kitesurfingu. A to dzięki położeniu Chałup nad niezwykle płytką Zatoką Pucką, zwaną przez Kaszubów Małym Morzem. Warunki są tu naprawdę dobre – woda czysta, płytko (co ważne dla początkujących), odpowiednio wiejące wiatry. Kiedyś Chałupy kusiły naturystów przeznaczoną dla nich plażą, teraz kusi wielbicieli lekko ekstremalnej aktywności fizycznej.

Bogata przyroda i krajobraz

Klifowy brzeg w Jastrzębiej Górze zachwyca nie tylko swą wysokością (ponad 30 m. n.p.m.), ale i rosnącymi na nim starymi okazałymi bukami, tworzącymi niezwykle gęsty las. Dla ochrony tego uroczego naturalnego zakątka w utworzony został rezerwat „Przylądek Rozewski”. Natura przecięła wysokie klify pięknym, godnym odwiedzenia przez każdego turystę, wąwozem „Lisi Jar” W rezerwacie Dolina Chłapowska znajduje się przystosowany dla turystów parów, którym bez problemów, a z bogatymi wrażeniami przyrodniczymi można dojść do samej plaży w Rozewiu. Ciekawa może okazać się wycieczka do rezerwatu florystycznego „Bielawskie Błota”. Rosną tu chronione, rzadkie przeróżnych kolorów kwiaty i rośliny. Rezerwat znajduje się niedaleko na południe od Karwi. Natomiast na rzece Czarna Wda można zatopić się w ciszę i przyjemność, jaką daje wędkowanie.

Dla ekstremalnie aktywnych

Wszyscy szukający mocnych wrażeń, oprócz wspomnianych już sportów wodnych mogą polatać na moto- i paralotni, gdyż warunki krajobrazowe ku temu sprzyjają. Istnieje możliwość odbycia lotu widokowego awionetką, mającą swoje lądowisko w Tupadłach. Zaawansowani i początkujący jeźdźcy konni również mają możliwość realizowania swej pasji. A dla cyklistów i pieszych przygotowano atrakcyjne, zróżnicowane pod względem trudności szlaki turystyczne. Wybierając Gminę Miasta Władysławowo, warto nastawić się, że będzie to czas pełen wrażeń i ładowania akumulatorów, niezależnie od tego, czy planuje się urlop, kolonie, czy konferencje nad morzem.

 
Zobacz również

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * * . dostępne 2 obiekty pokaż

* * * * . . dostępne 7 obiektów pokaż

* * * . . . dostępne 3 obiekty pokaż

Polecamy obiekty nad morzem

Restauracja Filharmonia

Restauracja Filharmonia

Gdańsk

Sal konferencyjnych8

Miejsc noclegowych0

więcej Zobacz więcej

Hotel SPA Faltom****

Hotel SPA Faltom****

Gdynia

Sal konferencyjnych10

Miejsc noclegowych230

więcej Zobacz więcej

Hotel Aquarius SPA ***** Kołobrzeg

Hotel Aquarius SPA ***** Kołobrzeg

Kołobrzeg

Sal konferencyjnych7

Miejsc noclegowych410

więcej Zobacz więcej

Atrakcyjne gminy

Gmina Kołobrzeg

Gmina Kołobrzeg

„Lato, lato w Kołobrzegu, nie znalazłem dziś noclegu...” – dziś sytuacja opisana w tej znanej piosence z nurtu disco-polo nie mogłaby się już zdarzyć. Gmina Kołobrzeg kwitnie, rozwija się, a jej baza noclegowa wydaje się praktycznie niewyczerpana.

więcej >>

Gmina Gdynia

Gmina Gdynia

Gdynia, miasto pełne słońca, co roku staje się celem tysięcy turystów, którzy pragną wypocząć nad polskim morzem. Gdynia oferuje im wszystko to, czego potrzebują - piękne widoki, czyste plaże, zabytki, bazę noclegową oraz doskonałe zaplecze szkoleniowe gwarantujące udane konferencje nad morzem.

więcej >>

Ustka Gmina

Ustka Gmina

Ustka. Każdy o niej słyszał i wielu ją odwiedziło. Jednak mało kto poznał ją do głębi. Bo Ustka to nie tylko umożliwiająca wypoczynek mieścina. To serce gminy, która kryje w sobie piękno natury i tajemnice zabytków; która otwarta jest na rodziny, osoby starsze, ceniących dobrą zabawę młodych oraz wymagających biznesmenów. Warto przekonać się o tym osobiście.

więcej >>

Gmina Międzyzdroje

Gmina Międzyzdroje

Międzyzdroje znane są głównie ze słynnego Festiwalu Gwiazd, podczas którego miasto odwiedzają tłumy znanych osobistości. Jednak gmina Międzyzdroje oferuje dużo więcej atrakcji. To doskonały cel zarówno rodzinnych wczasów, jak i wyjazdów biznesowych.

więcej >>

Gmina Łeba

Gmina Łeba

Łeba to kurort pełen atrakcji, którymi przez cały rok skutecznie kusi turystów z całego kraju i z zagranicy. Ruchome wydmy, rybacki połów dorsza, niesamowite konferencje nad morzem - to tylko niektóre z nich!

więcej >>

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Nadmorska lokalizacja Gdańska, jego zabytkowy i historyczny charakter, doskonała infrastruktura turystyczna i niepowtarzalny klimat sprawiają, że do miasta co roku tłumnie zjeżdżają turyści. Stolica Pomorza działa jak bursztynowy magnes!

więcej >>

Gmina Mielno

Gmina Mielno

Gmina Mielno to nie tylko morze i czysta plaża. To przede wszystkim przyroda, którą chłonąć możesz przemierzając piesze i rowerowe szlaki. Wybierz odpowiedni dla siebie zakątek Gminy Mielno i ciesz się jej klimatem. Rozważ również ofertę szkoleniową Mielna, bo możliwe, że konferencje nad morzem okażą się najtrafniejszym wyborem.

więcej >>

Gmina Rewal

Gmina Rewal

Gmina Rewal - rewelacyjny pomysł, by spędzić tu urlop, zrobić spontaniczny weekendowy wypad lub zorganizować konferencje nad morzem. Rewal wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich gości i umożliwia spędzenie tu czasu zarówno latem, jak i zimą.

więcej >>

Gmina Sopot

Gmina Sopot

Jedno z najpopularniejszych i najbardziej znanych miast w Polsce. Rozpoznawane również poza jej granicami. Choć wielkością przegrywa z niejednym Polskim miastem, w kategorii sławy staje w konkury z tymi nawet największymi. Co takiego jest w tej gminie, co przyciąga ludzi?

więcej >>

Konferencje, integracja