Gminy nad morzem - Ustka Gmina zaprasza! - 306 obiektów konferencyjnych

www.konferencjenadmorzem.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Ustka Gmina zaprasza!

Ustka Gmina

Ustka. Każdy o niej słyszał i wielu ją odwiedziło. Jednak mało kto poznał ją do głębi. Bo Ustka to nie tylko umożliwiająca wypoczynek mieścina. To serce gminy, która kryje w sobie piękno natury i tajemnice zabytków; która otwarta jest na rodziny, osoby starsze, ceniących dobrą zabawę młodych oraz wymagających biznesmenów. Warto przekonać się o tym osobiście.

Fot. http://www.lot.ustka.pl

Popularne nadmorskie miasteczko Ustka, wraz z sąsiednimi mniejszymi miejscowościami, stanowi sporych rozmiarów gminę. Obecnie Gmina Ustka służy przede wszystkim celom turystycznym, ale także rolniczym i szkoleniowym (wielu biznesmenów lubuje konferencje nad morzem, a w szczególności owe rejony). Ustka jest usytuowana na środkowym wybrzeżu Bałtyku, u ujścia rzeki Słupi. W skład Gminy wchodzą między innymi miejscowości: Rowy, Orzechowo, Poddąbie. Niedaleko jest stąd do miasta Słupsk, niecałe 20 km.

Położenie i otoczenie Gminy

Gmina Ustka leży w atrakcyjnym przyrodniczo obszarze. Wartościowe jest nie tylko przepełnione jodem i dobroczynnymi solami powietrze, ale także stanowiące 20% obszaru Gminy czyste lasy. Gmina Ustka sąsiaduje od zachodu ze Słowińskim Parkiem Narodowym. O przyrodniczym bogactwie świadczy także, utworzony w 1982 roku w pobliżu Duninowa, rezerwat przyrody „Jezioro Modła” oraz rezerwat „Buczyna nad Słupią”. Natomiast pas pobrzeża na zachód od Ustki oraz pas pobrzeża na wschód od niej są uznane za obszary chronionego krajobrazu. Grzechem byłoby nie wykorzystać urody Gminy, dlatego utworzone zostały piesze i rowerowe szlaki turystyczne. Na wyróżnienie zasługuje osobliwy rowerowy trakt „Szlak Zwiniętych Torów”, wytyczony na dawnym nasypie kolejowym. Istnieje też licząca 26 km atrakcyjna rowerowa trasa z Ustki do Słupska, wiodąca przez m.in. Machowino. Przez Gminę przechodzi odcinek Międzynarodowego Szlaku Rowerowego R-10 „Nadmorski”.

Zabytki

Szczególnie cenne ze względu na wartość historyczną są tutaj kościoły i przykościelne cmentarze. Na przykład w miejscowości Charnowo odwiedzić można XV-wieczny kościół pod wezwaniem „Znalezienia Krzyża”. Zaś w Machowinie uwagę przyciąga cmentarz z wieku XIX, ze starymi płytami nagrobnymi, tablicami czy krzyżami, z których najstarszy pochodzi z roku 1984.

Historia gminy w pigułce

Pierwsze ludy, o których cokolwiek wiadomo, zostawiły swój ślad na terenie obecnej Gminy Ustka 2,5 tysiąca lat temu. O ich obecności świadczy odkryty w latach 70-tych cmentarz. Znane są także częste kontakty mieszkańców tych terenów ze Skandynawami. W pisanych źródłach historycznych Ustka pojawiła się dopiero w wieku XIV, jednak przechodząc z rąk do rąk, nigdy długo nie była miastem polskim. Do Polski włączona została dopiero po II wojnie światowej. Ustka jest gminą stosunkowo młodą – w czerwcu 2011 roku obchodziła 35-lecie istnienia.

zdjecie

Fot. http://www.lot.ustka.pl

Ustka – stolica Gminy

Miasto Ustka jest niewątpliwie najbardziej rozpoznawalną miejscowością Gminy, każdego roku licznie odwiedzaną przez turystów. Pochwalić może się okazałym portem, z którego w miesiącach letnich wypływają w rejs na pełne morze wycieczkowe statki. Charakterystyczny jest podział na stronę wschodnią i zachodnią Miasta. Odróżniają się one od siebie atmosferą. Wschodnia tętni życiem nadmorskiego kurortu, a spokojna zachodnia przyniesie ukojenie. Różnica polega także na odmiennym ukształtowaniu krajobrazu. Na wschodzie wznoszą się klify, na zachodzie rozciąga szeroka plaża.

Ciekawostki

Na terenie Gminy, dokładnie w obrębie geodezyjnym Niestkowo, odkryto cenne złoża gazu łupkowego. Natomiast miejscowość Przewłoka może poszczycić się wodami termalnymi, których temperatura wynosi od 32 do 36 stopni Celsjusza.

Zawitaj do Ustki!

Gościnna Gmina Ustka zadowoli każdego, kto zdecyduje się nad morzem odpocząć, zabawić z rodziną, czy przyjaciółmi. A rozwinięta baza hotelowa pozwoli organizować udane szkoleniowe/biznesowe konferencje nad morzem. Szczególnie w tym ostatnim przypadku bliskość morza będzie nieocenionym atutem - jego szum i piękno okolic sprawi, iż praca będzie przyjemna oraz efektywna

 
Zobacz również

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * * . dostępne 2 obiekty pokaż

* * * * . . dostępne 7 obiektów pokaż

* * * . . . dostępne 3 obiekty pokaż

Polecamy obiekty nad morzem

Aurora Family & Spa

Aurora Family & Spa

Międzyzdroje

Sal konferencyjnych6

Miejsc noclegowych238

więcej Zobacz więcej

Hotel Almond Business&SPA

Hotel Almond Business&SPA

Gdańsk

Sal konferencyjnych7

Miejsc noclegowych212

więcej Zobacz więcej

Hotel Haffner*****

Hotel Haffner*****

Sopot

Sal konferencyjnych8

Miejsc noclegowych200

więcej Zobacz więcej

Atrakcyjne gminy

Gmina Kołobrzeg

Gmina Kołobrzeg

„Lato, lato w Kołobrzegu, nie znalazłem dziś noclegu...” – dziś sytuacja opisana w tej znanej piosence z nurtu disco-polo nie mogłaby się już zdarzyć. Gmina Kołobrzeg kwitnie, rozwija się, a jej baza noclegowa wydaje się praktycznie niewyczerpana.

więcej >>

Gmina Gdynia

Gmina Gdynia

Gdynia, miasto pełne słońca, co roku staje się celem tysięcy turystów, którzy pragną wypocząć nad polskim morzem. Gdynia oferuje im wszystko to, czego potrzebują - piękne widoki, czyste plaże, zabytki, bazę noclegową oraz doskonałe zaplecze szkoleniowe gwarantujące udane konferencje nad morzem.

więcej >>

Gmina Międzyzdroje

Gmina Międzyzdroje

Międzyzdroje znane są głównie ze słynnego Festiwalu Gwiazd, podczas którego miasto odwiedzają tłumy znanych osobistości. Jednak gmina Międzyzdroje oferuje dużo więcej atrakcji. To doskonały cel zarówno rodzinnych wczasów, jak i wyjazdów biznesowych.

więcej >>

Gmina Łeba

Gmina Łeba

Łeba to kurort pełen atrakcji, którymi przez cały rok skutecznie kusi turystów z całego kraju i z zagranicy. Ruchome wydmy, rybacki połów dorsza, niesamowite konferencje nad morzem - to tylko niektóre z nich!

więcej >>

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo - jak mało która - jest tak popularnym miejscem odpoczynku nad polskim morzem. Atrakcjami doskonale zapełni czas wakacji. Jeśli pragniesz zorganizować konferencje nad morzem, koniecznie rozważ Władysławowo. Tutaj pewnie nie jeden biznesmen zrobi „coś dla siebie” i wybierze się, np. w lot turystyczną awionetką. Wszak osobie zapracowanej taka okazja nie zdarza się często.

więcej >>

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Nadmorska lokalizacja Gdańska, jego zabytkowy i historyczny charakter, doskonała infrastruktura turystyczna i niepowtarzalny klimat sprawiają, że do miasta co roku tłumnie zjeżdżają turyści. Stolica Pomorza działa jak bursztynowy magnes!

więcej >>

Gmina Mielno

Gmina Mielno

Gmina Mielno to nie tylko morze i czysta plaża. To przede wszystkim przyroda, którą chłonąć możesz przemierzając piesze i rowerowe szlaki. Wybierz odpowiedni dla siebie zakątek Gminy Mielno i ciesz się jej klimatem. Rozważ również ofertę szkoleniową Mielna, bo możliwe, że konferencje nad morzem okażą się najtrafniejszym wyborem.

więcej >>

Gmina Rewal

Gmina Rewal

Gmina Rewal - rewelacyjny pomysł, by spędzić tu urlop, zrobić spontaniczny weekendowy wypad lub zorganizować konferencje nad morzem. Rewal wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich gości i umożliwia spędzenie tu czasu zarówno latem, jak i zimą.

więcej >>

Gmina Sopot

Gmina Sopot

Jedno z najpopularniejszych i najbardziej znanych miast w Polsce. Rozpoznawane również poza jej granicami. Choć wielkością przegrywa z niejednym Polskim miastem, w kategorii sławy staje w konkury z tymi nawet największymi. Co takiego jest w tej gminie, co przyciąga ludzi?

więcej >>

Konferencje, integracja