Gminy nad morzem - Gmina Rewal zaprasza! - 306 obiektów konferencyjnych

www.konferencjenadmorzem.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Gmina Rewal zaprasza!

Gmina Rewal

Gmina Rewal - rewelacyjny pomysł, by spędzić tu urlop, zrobić spontaniczny weekendowy wypad lub zorganizować konferencje nad morzem. Rewal wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich gości i umożliwia spędzenie tu czasu zarówno latem, jak i zimą.

Fot. http://www.rewal.pl

Gmina Rewal automatycznie kojarzy się z morzem i plażą. Istotnie, Gmina ta położona jest nad polskim morzem, na zachodnim jego wybrzeżu. W skład Gminy wchodzą popularne miejscowości, takie jak Rewal, Niechorze, Pobierowo, Trzęsacz oraz trochę mniej znane, ale także posiadające swój charakter Pogorzelica, Pustkowo i Śliwin. Wszystkie te wsie zamieszkuje łącznie ok. 3,5 tysiąca osób. W zachodniej części Gminy znajduje się przybrzeżne Jezioro Liwia Łuża.

Moc atrakcji dla gości i turystów

Bardzo charakterystycznym obiektem, przyciągającym turystów są ruiny kościoła w Trzęsaczu. Mający swoje początki w XIII wieku kościół, z roku na rok znajdował się coraz bliżej linii brzegowej, aż stopniowo morze zaczęło pochłaniać kolejne cegły budowli. Obecnie pozostała po nim jedna (północna) ściana. Będąc w Trzęsaczu, warto wejść na nową platformę widokową, wychodzącą w morze i znajdującą się bezpośrednio u stóp klifu, na którym znajdują się ruiny kościoła. Natomiast w Niechorzu warto odwiedzić tamtejszą latarnię morską i pooglądać okolicę z jej tarasu widokowego. W miejscowości będącej siedzibą Gminy – w Rewalu – szczególnym miejscem jest Aleja Zakochanych, którą zdobią posągi zakochanych par, bohaterów literackich (np. rzeźba Romea i Julii). W Rewalu znajduje się również, podobna do tej z Trzęsacza, platforma widokowa. Ciekawą atrakcją może okazać się Nadmorska Kolej Wąskotorowa Gminy Rewal z jej zabytkowym taborem. Kolej została oddana do użytku w 1896r. Po burzliwych perypetiach, związanych szczególnie z I wojną światową, kolejka w ostatnim dziesięcioleciu zyskała pierwotny blask. Od dziesięciu lat także i morze ma swój „krzyż z Giewontu”. Metalowy krzyż wykonany na wzór tego, który stoi na najchętniej odwiedzanym szczycie Tatr znajduje się w Pustkowie. Jezioro Liwia Łuża to dobra propozycja dla wędkarzy i miłośników ptactwa, bowiem przyrodę tego miejsca od 1959 roku chroni rezerwat ornitologiczny. Co ciekawe, jezioro jest niezwykle płytkie (średnia głębokość to 0,9m) i dosyć mocno zasolone.

zdjecie

Fot. http://www.rewal.pl

Historia

O historii Rewala wiadomo jedynie, iż miejscowość prawdopodobnie powstała w XV w. Zaczęła rozwijać się w roku 1830, wraz z utworzeniem tu kąpieliska, a jeszcze intensywniej, gdy pod koniec XIX stulecia poprowadzono kolej wąskotorową do Rewala.

Pomysły na aktywny wypoczynek

Amatorom aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno nie będzie grozić nuda. Nie będą mogli narzekać na brak możliwości, bowiem w Gminie Rewal mają do wyboru kilka tras rowerowych, wiodących przez wartościowe przyrodniczo dukty. A oto kilka z propozycji szlaków rowerowych: - typowo rekreacyjny, łagodny szlak żółty, który biegnie leśnymi ścieżkami, a odcinkami drogą z asfaltu lub betonowej kostki. Szlak pozwala na zwiedzenie okolic Pogorzelicy. - zielony szlak okalający Jezioro Liwia Łuża. - było coś dla ceniących piękno przyrody, jest i coś dla miłośników zabytków. To czerwony szlak „Śladami Zabytków Architektury”. Zabytkowe perełki można odkrywać na trasie Dreżewo – Pustkowo – Trzęsacz Aktywni i dodatkowo ekstremalni mogą skorzystać z Parku Linowego w Pobierowie, Szkoły Nurkowania w Rewalu lub spróbować swych sił w jeździe konnej (również w Rewalu).

Dla kogo?

Oczywiście każdy gość Gminy Rewal znajdzie w niej coś dla siebie, co sprawi, że wyjedzie stąd zadowolony. Urlopowiczom Gmina oferuje wiele atrakcji, służących pełnemu wypoczynkowi. Natomiast dzięki swoim zapleczom - przyrodniczemu oraz infrastrukturalnemu - posłuży wszystkim, którzy chcieliby organizować swoje udane i oryginalne konferencje nad morzem.

 
Zobacz również

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * * . dostępne 2 obiekty pokaż

* * * * . . dostępne 7 obiektów pokaż

* * * . . . dostępne 3 obiekty pokaż

Polecamy obiekty nad morzem

Park Hotel Business & Pleasure

Park Hotel Business & Pleasure

Szczecin

Sal konferencyjnych3

Miejsc noclegowych61

więcej Zobacz więcej

Radisson Hotel & Suites, Gdansk

Radisson Hotel & Suites, Gdansk

Gdańsk

Sal konferencyjnych9

Miejsc noclegowych750

więcej Zobacz więcej

Dolina Charlotty Resort & SPA

Dolina Charlotty Resort & SPA

Słupsk

Sal konferencyjnych2

Miejsc noclegowych200

więcej Zobacz więcej

Atrakcyjne gminy

Gmina Kołobrzeg

Gmina Kołobrzeg

„Lato, lato w Kołobrzegu, nie znalazłem dziś noclegu...” – dziś sytuacja opisana w tej znanej piosence z nurtu disco-polo nie mogłaby się już zdarzyć. Gmina Kołobrzeg kwitnie, rozwija się, a jej baza noclegowa wydaje się praktycznie niewyczerpana.

więcej >>

Gmina Gdynia

Gmina Gdynia

Gdynia, miasto pełne słońca, co roku staje się celem tysięcy turystów, którzy pragną wypocząć nad polskim morzem. Gdynia oferuje im wszystko to, czego potrzebują - piękne widoki, czyste plaże, zabytki, bazę noclegową oraz doskonałe zaplecze szkoleniowe gwarantujące udane konferencje nad morzem.

więcej >>

Ustka Gmina

Ustka Gmina

Ustka. Każdy o niej słyszał i wielu ją odwiedziło. Jednak mało kto poznał ją do głębi. Bo Ustka to nie tylko umożliwiająca wypoczynek mieścina. To serce gminy, która kryje w sobie piękno natury i tajemnice zabytków; która otwarta jest na rodziny, osoby starsze, ceniących dobrą zabawę młodych oraz wymagających biznesmenów. Warto przekonać się o tym osobiście.

więcej >>

Gmina Międzyzdroje

Gmina Międzyzdroje

Międzyzdroje znane są głównie ze słynnego Festiwalu Gwiazd, podczas którego miasto odwiedzają tłumy znanych osobistości. Jednak gmina Międzyzdroje oferuje dużo więcej atrakcji. To doskonały cel zarówno rodzinnych wczasów, jak i wyjazdów biznesowych.

więcej >>

Gmina Łeba

Gmina Łeba

Łeba to kurort pełen atrakcji, którymi przez cały rok skutecznie kusi turystów z całego kraju i z zagranicy. Ruchome wydmy, rybacki połów dorsza, niesamowite konferencje nad morzem - to tylko niektóre z nich!

więcej >>

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo - jak mało która - jest tak popularnym miejscem odpoczynku nad polskim morzem. Atrakcjami doskonale zapełni czas wakacji. Jeśli pragniesz zorganizować konferencje nad morzem, koniecznie rozważ Władysławowo. Tutaj pewnie nie jeden biznesmen zrobi „coś dla siebie” i wybierze się, np. w lot turystyczną awionetką. Wszak osobie zapracowanej taka okazja nie zdarza się często.

więcej >>

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Nadmorska lokalizacja Gdańska, jego zabytkowy i historyczny charakter, doskonała infrastruktura turystyczna i niepowtarzalny klimat sprawiają, że do miasta co roku tłumnie zjeżdżają turyści. Stolica Pomorza działa jak bursztynowy magnes!

więcej >>

Gmina Mielno

Gmina Mielno

Gmina Mielno to nie tylko morze i czysta plaża. To przede wszystkim przyroda, którą chłonąć możesz przemierzając piesze i rowerowe szlaki. Wybierz odpowiedni dla siebie zakątek Gminy Mielno i ciesz się jej klimatem. Rozważ również ofertę szkoleniową Mielna, bo możliwe, że konferencje nad morzem okażą się najtrafniejszym wyborem.

więcej >>

Gmina Sopot

Gmina Sopot

Jedno z najpopularniejszych i najbardziej znanych miast w Polsce. Rozpoznawane również poza jej granicami. Choć wielkością przegrywa z niejednym Polskim miastem, w kategorii sławy staje w konkury z tymi nawet największymi. Co takiego jest w tej gminie, co przyciąga ludzi?

więcej >>

Konferencje, integracja