Gminy nad morzem - Gmina Mielno zaprasza! - 294 obiekty konferencyjne

www.konferencjenadmorzem.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Gmina Mielno zaprasza!

Gmina Mielno

Gmina Mielno to nie tylko morze i czysta plaża. To przede wszystkim przyroda, którą chłonąć możesz przemierzając piesze i rowerowe szlaki. Wybierz odpowiedni dla siebie zakątek Gminy Mielno i ciesz się jej klimatem. Rozważ również ofertę szkoleniową Mielna, bo możliwe, że konferencje nad morzem okażą się najtrafniejszym wyborem.

Fot. http://www.mielno.pl/

Jedną z bardziej atrakcyjnych miejscowości nad polskim morzem jest Mielno, a właściwie cała Gmina Mielno, w której skład wchodzą mniejsze miejscowości: Mielenko, Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Unieście i Łazy. Ta licząca około pięciu tysięcy mieszkańców gmina położona jest na środkowym wybrzeżu Bałtyku, w województwie zachodniopomorskim, kilkanaście kilometrów od Koszalina. Od północy otacza ją morze, a od strony południowej ciągnie się brzeg jeziora Jamno, które powstało poprzez odcięcie zatoki morskiej niewielką mierzeją.

Atrakcje

Mimo iż do Mielna przyjeżdża się głównie „nad morze”, to miłośnicy słodkowodnych akwenów także będą miło zaskoczeni. A to za sprawą atrakcji, jakie daje jezioro Jamno. Licznie występują tu bardzo cenione ze względu na walory smakowe gatunki ryb, takie jak: sandacz, leszcz, szczupak, karp. Jamno jest jednak rajem nie tylko dla wędkarzy. Funkcjonuje tu także wypożyczalnia rowerów wodnych, łodzi, motorówek. Można także wybrać się w rejs statkiem wycieczkowym. Te wszystkie atrakcje znajdziemy na przystani żeglarskiej Klubu Morskiego „Tramp”. Co ponadto może być zachętą, by wybierać się na urlop lub organizować konferencje nad morzem właśnie w gminie Mielno? Zapewne miłośników historii przyciągną betonowe bunkry, których dokładne przeznaczenie nie zostało poznane. Prawdopodobnie było to stanowisko obserwacyjne wojsk. Do bunkrów z centrum Mielna warto wybrać się pieszo, gdyż odległość do pokonania to tylko 500 m. W samym Mielnie warto zwiedzić położony na delikatnym wzniesieniu gotycki kościół z XV wieku, wraz z wieżą kościelną zbudowaną w wieku XVI oraz ze zdobiącymi kościół witrażami. Natomiast w Gąskach ciekawym obiektem jest pochodząca z drugiej połowy XIX wieku latarnia morska. Latarnia ta jest drugą co do wielkości polską latarnią morską. Zaletą Gminy są rowerowe oraz piesze szlaki turystyczne. Na choć krótki opis szczególnie zasługuje rowerowy nadmorski szlak czerwony, będący częścią rowerowego szlaku międzynarodowego. Trasa jest równoległa z linią brzegową morza i liczy 45 kilometrów. Mimo iż szlak jest długi, to niewątpliwie piękny pod względem przyrodniczym (pomniki przyrody) i historycznym (zabytki).

zdjecie

Fot. http://www.mielno.pl/

Historia

Nazwa „Mielno”, w języku niemieckim po raz pierwszy pojawiła się w trzynastowiecznych dokumentach. Jednak znaczenie Mielna zaczęło wzrastać dopiero w początkach wieku XIX. Wtedy właśnie odkryto walory wypoczynkowe tej miejscowości, pierwotnie funkcjonującej jako osada rybacka, potem jeszcze jako port dla pobliskiego Koszalina.

Ciekawostki

W Mielnie każdy kto zechce, może wypowiedzieć się na jakikolwiek temat w jedynym w Polsce Hyde Parku. Poza tym, co roku na kilka zimowych dni plażą w Mielnie rządzą morsy. Odbywa się tutaj Międzynarodowy Zlot Morsów. Najbliższy 10. Zlot odbędzie się w dniach 8-10 lutego 2013. Natomiast na ostatnim zlocie pobito rekord Guinnessa – w zimnym morzu zanurzyło się równocześnie aż 1054 osób. Wartość gminy potwierdzają przyznane jej tytuły: m.in. „Mielno – gmina przyjazna Bałtykowi”. W 2012 roku Mielno znalazło się na 5. miejscu w rankingu gmin wiejskich. Tytuł ten został przyznany przez dziennik „Rzeczpospolita”. Właśnie dlatego, planując konferencję czy szkolenie dla pracowników swojej firmy, warto wziąć pod uwagę zorganizowanie takiego eventu nad morzem. Pełne jodu morskie powietrze, szum fal oraz niepowtarzalna, przywołująca na myśl czas urlopu atmosfera, sprawią, iż konferencja, bądź szkolenie będą niezwykle owocne, a „po godzinach” każdy będzie miał możliwość relaksu, lub – jeśli woli – aktywnego wypoczynku.

 
Zobacz również

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * * . dostępny 1 obiekt pokaż

* * * * . . dostępne 8 obiektów pokaż

* * * . . . dostępne 4 obiekty pokaż

Polecamy obiekty nad morzem

Amber Hotel

Amber Hotel

Gdańsk

Sal konferencyjnych3

Miejsc noclegowych90

więcej Zobacz więcej

Aurora Family & Spa

Aurora Family & Spa

Międzyzdroje

Sal konferencyjnych6

Miejsc noclegowych238

więcej Zobacz więcej

Restauracja Filharmonia

Restauracja Filharmonia

Gdańsk

Sal konferencyjnych8

Miejsc noclegowych0

więcej Zobacz więcej

Atrakcyjne gminy

Gmina Gdynia

Gmina Gdynia

Gdynia, miasto pełne słońca, co roku staje się celem tysięcy turystów, którzy pragną wypocząć nad polskim morzem. Gdynia oferuje im wszystko to, czego potrzebują - piękne widoki, czyste plaże, zabytki, bazę noclegową oraz doskonałe zaplecze szkoleniowe gwarantujące udane konferencje nad morzem.

więcej >>

Gmina Międzyzdroje

Gmina Międzyzdroje

Międzyzdroje znane są głównie ze słynnego Festiwalu Gwiazd, podczas którego miasto odwiedzają tłumy znanych osobistości. Jednak gmina Międzyzdroje oferuje dużo więcej atrakcji. To doskonały cel zarówno rodzinnych wczasów, jak i wyjazdów biznesowych.

więcej >>

Gmina Łeba

Gmina Łeba

Łeba to kurort pełen atrakcji, którymi przez cały rok skutecznie kusi turystów z całego kraju i z zagranicy. Ruchome wydmy, rybacki połów dorsza, niesamowite konferencje nad morzem - to tylko niektóre z nich!

więcej >>

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Nadmorska lokalizacja Gdańska, jego zabytkowy i historyczny charakter, doskonała infrastruktura turystyczna i niepowtarzalny klimat sprawiają, że do miasta co roku tłumnie zjeżdżają turyści. Stolica Pomorza działa jak bursztynowy magnes!

więcej >>

Gmina Sopot

Gmina Sopot

Jedno z najpopularniejszych i najbardziej znanych miast w Polsce. Rozpoznawane również poza jej granicami. Choć wielkością przegrywa z niejednym Polskim miastem, w kategorii sławy staje w konkury z tymi nawet największymi. Co takiego jest w tej gminie, co przyciąga ludzi?

więcej >>

Ustka Gmina

Ustka Gmina

Ustka. Każdy o niej słyszał i wielu ją odwiedziło. Jednak mało kto poznał ją do głębi. Bo Ustka to nie tylko umożliwiająca wypoczynek mieścina. To serce gminy, która kryje w sobie piękno natury i tajemnice zabytków; która otwarta jest na rodziny, osoby starsze, ceniących dobrą zabawę młodych oraz wymagających biznesmenów. Warto przekonać się o tym osobiście.

więcej >>

Gmina Rewal

Gmina Rewal

Gmina Rewal - rewelacyjny pomysł, by spędzić tu urlop, zrobić spontaniczny weekendowy wypad lub zorganizować konferencje nad morzem. Rewal wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich gości i umożliwia spędzenie tu czasu zarówno latem, jak i zimą.

więcej >>

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo - jak mało która - jest tak popularnym miejscem odpoczynku nad polskim morzem. Atrakcjami doskonale zapełni czas wakacji. Jeśli pragniesz zorganizować konferencje nad morzem, koniecznie rozważ Władysławowo. Tutaj pewnie nie jeden biznesmen zrobi „coś dla siebie” i wybierze się, np. w lot turystyczną awionetką. Wszak osobie zapracowanej taka okazja nie zdarza się często.

więcej >>

Gmina Kołobrzeg

Gmina Kołobrzeg

„Lato, lato w Kołobrzegu, nie znalazłem dziś noclegu...” – dziś sytuacja opisana w tej znanej piosence z nurtu disco-polo nie mogłaby się już zdarzyć. Gmina Kołobrzeg kwitnie, rozwija się, a jej baza noclegowa wydaje się praktycznie niewyczerpana.

więcej >>

Konferencje, integracja