Gminy nad morzem - Gmina Gdynia zaprasza! - 294 obiekty konferencyjne

www.konferencjenadmorzem.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Gmina Gdynia zaprasza!

Gmina Gdynia

Gdynia, miasto pełne słońca, co roku staje się celem tysięcy turystów, którzy pragną wypocząć nad polskim morzem. Gdynia oferuje im wszystko to, czego potrzebują - piękne widoki, czyste plaże, zabytki, bazę noclegową oraz doskonałe zaplecze szkoleniowe gwarantujące udane konferencje nad morzem.

Fot. http://www.gdynia.pl, Autor: Z. Grabowiecki

Gdynia to jedno z miast wschodzących w skład Trójmiasta. Podobnie jak Gdańsk i Sopot, które również tworzą trójmiejski ośrodek metropolitalny, Gdynia jest miastem działającym na prawach powiatu. Warto pamiętać, że Gdynia to miasto młode, zaledwie 86-letnie, które przez wieki było rybacką osadą. Dynamiczny rozwój, jaki stał się udziałem tej niewielkiej wioski rybackiej – związany początkowo z budową kolei i portu morskiego w 1926 r. – spowodował, że w ciągu kilkunastu lat Gdynia stała się 120-tysięcznym miastem (stan na rok 1939). Obecnie stanowi największy polski ośrodek urbanistyczny niebędący miastem wojewódzkim.

1671 godzin słońca w Gdyni

Nadmorska lokalizacja miasta, która bez wątpienia stanowi o jego atrakcyjności, sprawia, że do Gdyni ochoczo zjeżdżają turyści. Gdynia, jak się okazuje, jest najbardziej słonecznym miastem w Polsce (czego dowodzą badania naukowe), a w konsekwencji prawdopodobnie najbardziej optymistycznym miejscem w całym kraju. Być może właśnie ten optymizm sprawia, że miastu i jego mieszkańcom nie brakuje energii w działaniu. To z kolei pozytywnie wpływa na dynamiczny rozwój miasta, a także na odpowiednie przygotowanie do podejmowania gości zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Gdynia dysponuje bowiem doskonałym zapleczem turystycznym, obiektami hotelowymi i konferencyjnymi, co czyni z niej jedną z najczęściej wybieranych pomorskich lokalizacji, w których organizowane są konferencje nad morzem.

Morza szum, ptaków śpiew...

Gdynia może poszczycić się pięknymi, piaszczystymi plażami: Śródmieściem, Redłowem, Babimi Dołami, Orłowem i Oksywiem. Gdyńskie plaże zapewniają wczasowiczom wszystko, co potrzebne do beztroskiego i jednocześnie bezpiecznego wypoczynku nad morzem (pod czujnym okiem ratowników morskich). Kilka kilometrów plaż, którymi dojdziemy m.in. do Sopotu, zachęca do spacerów brzegiem morza o każdej porze roku.

Gdynia bawi, Gdynia uczy!

Jednym z kluczowych miejsc w Gdyni jest Skwer Kościuszki zlokalizowany w samym centrum miasta. Przy skwerze funkcjonują restauracje, kawiarnie i kluby, a na jego końcu mieści się gdyńskie Oceanarium, a w zasadzie „Akwarium Gdynia”, które posiada status ogrodu zoologicznego. Można w nim podziwiać unikatowe okazy fauny pochodzące z różnych stron świata. Wizyta w akwarium ma charakter edukacyjny, sprzyja bowiem odkrywaniu tajników morskich i oceanicznych głębin. Równie dydaktyczny cel przyświeca działalności Centrum Nauki Experyment – jednej z pierwszej takich inicjatyw w Polsce, która łączy w sobie naukę i zabawę; przyjemne i pożyteczne. Wizyta w takiej instytucji z pewnością pobudzi ciekawość świata i wyzwoli kreatywność.

zdjecie

Fot. http://www.gdynia.pl, Autor: Kacper Kowalski

Historia i nowoczesność

Przedłużeniem Skweru Kościuszki jest Molo Południowe – nadmorski szlak spacerowy. Molo tworzy także jedyną w kraju „Aleję statków pasażerskich”, która upamiętnia statki pasażerskie wpływające do Gdyni. Służą temu granitowe tablice, przedstawiające wizerunek statku, herb miasta oraz znak armatora. Przy Skwerze Kościuszki zakotwiczone są także okręt-muzeum „ORP Błyskawica” – niszczyciel, który przetrwał drugą wojnę światową oraz „Dar Pomorza” – okręt zakupiony jeszcze przed wojną, przede wszystkim w celach szkoleniowych, stanowiący dar mieszkańców miasta dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Pamięć o dawnych czasach skonfrontowana jest tutaj z nowoczesnością i innowacją, które materializują się w architektonicznym symbolu Gdyni – Sea Towers.

Widok z klifu na morze...

Bulwar Nadmorski to z kolei gdyńska promenada, położona pomiędzy brzegiem Bałtyku a stromym zboczem Kamiennej Góry. Bulwar stworzono właśnie po to, aby zabezpieczyć klif, jednak powstała w ten sposób promenada szybko stała się jedną z ulubionych tras spacerowych Gdynian, a także turystów przybywających do miasta. Kamienna Góra sama w sobie odgrywa rolę jednej z głównych atrakcji miasta. Ze wzgórza rozciąga się malownicza panorama miasta, portu i morza, a w oddali dostrzec można Półwysep Helski. W Gdyni znajduje się jeszcze kilka innych, równie interesujących, punktów widokowych – m.in. Góra Donas czy klif w Orłowie.

Z Gdyni prosto w morze

Port w Gdyni do dzisiaj stanowi główny port pasażerski Trójmiasta. To stąd wypływają promy kursujące do Szwecji. Wycieczkowym statkiem popłynąć można także nieco bliżej - do Helu, Jastarni, Gdańska czy Sopotu. Gdynia, nazywana żeglarską stolicą Polski – jako że tytuł zobowiązuje – oferuje żeglarzom znakomite warunki, m.in. doskonale przygotowaną marinę. Gdyńska Marina to miejsce szkoleń żeglarskich, ale także „parking” dla jachtów i żaglówek.

Gdynia dla kultury

Gdynia stała się także sceną wielu istotnych wydarzeń kulturalnych. Co roku tłumy fanów muzyki ściągają do Gdyni z całego świata, aby wziąć udział w Heineken Opener Festiwalu. Sympatycy jazzu przybywają na jedyny w Europie Ladies" Jazz Festival, a amatorzy dobrego kina śledzą Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Wydarzeniem na skalę europejską jest także Globaltica, festiwal kultury etnicznej.

 
Zobacz również

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * * . dostępny 1 obiekt pokaż

* * * * . . dostępne 8 obiektów pokaż

* * * . . . dostępne 4 obiekty pokaż

Polecamy obiekty nad morzem

Amber Hotel

Amber Hotel

Gdańsk

Sal konferencyjnych3

Miejsc noclegowych90

więcej Zobacz więcej

Aurora Family & Spa

Aurora Family & Spa

Międzyzdroje

Sal konferencyjnych6

Miejsc noclegowych238

więcej Zobacz więcej

Restauracja Filharmonia

Restauracja Filharmonia

Gdańsk

Sal konferencyjnych8

Miejsc noclegowych0

więcej Zobacz więcej

Atrakcyjne gminy

Gmina Międzyzdroje

Gmina Międzyzdroje

Międzyzdroje znane są głównie ze słynnego Festiwalu Gwiazd, podczas którego miasto odwiedzają tłumy znanych osobistości. Jednak gmina Międzyzdroje oferuje dużo więcej atrakcji. To doskonały cel zarówno rodzinnych wczasów, jak i wyjazdów biznesowych.

więcej >>

Gmina Łeba

Gmina Łeba

Łeba to kurort pełen atrakcji, którymi przez cały rok skutecznie kusi turystów z całego kraju i z zagranicy. Ruchome wydmy, rybacki połów dorsza, niesamowite konferencje nad morzem - to tylko niektóre z nich!

więcej >>

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Nadmorska lokalizacja Gdańska, jego zabytkowy i historyczny charakter, doskonała infrastruktura turystyczna i niepowtarzalny klimat sprawiają, że do miasta co roku tłumnie zjeżdżają turyści. Stolica Pomorza działa jak bursztynowy magnes!

więcej >>

Gmina Sopot

Gmina Sopot

Jedno z najpopularniejszych i najbardziej znanych miast w Polsce. Rozpoznawane również poza jej granicami. Choć wielkością przegrywa z niejednym Polskim miastem, w kategorii sławy staje w konkury z tymi nawet największymi. Co takiego jest w tej gminie, co przyciąga ludzi?

więcej >>

Ustka Gmina

Ustka Gmina

Ustka. Każdy o niej słyszał i wielu ją odwiedziło. Jednak mało kto poznał ją do głębi. Bo Ustka to nie tylko umożliwiająca wypoczynek mieścina. To serce gminy, która kryje w sobie piękno natury i tajemnice zabytków; która otwarta jest na rodziny, osoby starsze, ceniących dobrą zabawę młodych oraz wymagających biznesmenów. Warto przekonać się o tym osobiście.

więcej >>

Gmina Mielno

Gmina Mielno

Gmina Mielno to nie tylko morze i czysta plaża. To przede wszystkim przyroda, którą chłonąć możesz przemierzając piesze i rowerowe szlaki. Wybierz odpowiedni dla siebie zakątek Gminy Mielno i ciesz się jej klimatem. Rozważ również ofertę szkoleniową Mielna, bo możliwe, że konferencje nad morzem okażą się najtrafniejszym wyborem.

więcej >>

Gmina Rewal

Gmina Rewal

Gmina Rewal - rewelacyjny pomysł, by spędzić tu urlop, zrobić spontaniczny weekendowy wypad lub zorganizować konferencje nad morzem. Rewal wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich gości i umożliwia spędzenie tu czasu zarówno latem, jak i zimą.

więcej >>

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo - jak mało która - jest tak popularnym miejscem odpoczynku nad polskim morzem. Atrakcjami doskonale zapełni czas wakacji. Jeśli pragniesz zorganizować konferencje nad morzem, koniecznie rozważ Władysławowo. Tutaj pewnie nie jeden biznesmen zrobi „coś dla siebie” i wybierze się, np. w lot turystyczną awionetką. Wszak osobie zapracowanej taka okazja nie zdarza się często.

więcej >>

Gmina Kołobrzeg

Gmina Kołobrzeg

„Lato, lato w Kołobrzegu, nie znalazłem dziś noclegu...” – dziś sytuacja opisana w tej znanej piosence z nurtu disco-polo nie mogłaby się już zdarzyć. Gmina Kołobrzeg kwitnie, rozwija się, a jej baza noclegowa wydaje się praktycznie niewyczerpana.

więcej >>

Konferencje, integracja