Gminy nad morzem - Gmina Gdańsk - morze możliwości zaprasza! - 294 obiekty konferencyjne

www.konferencjenadmorzem.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Gmina Gdańsk - morze możliwości zaprasza!

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Nadmorska lokalizacja Gdańska, jego zabytkowy i historyczny charakter, doskonała infrastruktura turystyczna i niepowtarzalny klimat sprawiają, że do miasta co roku tłumnie zjeżdżają turyści. Stolica Pomorza działa jak bursztynowy magnes!

Fot. www.gdansk.pl

Gdańsk to bez wątpienia kulturalna, naukowa i gospodarcza stolica północnej Polski. Miasto portowe o ponad tysiącletniej historii, które co roku przyciąga setki tysięcy turystów zarówno z innych części kraju, jak i z zagranicy. Jest to także doskonałe miejsce biznesowo-szkolenie. Potwierdzają to liczne konferencje nad morzem. Gdańsk jest jednocześnie miastem na prawach powiatu, a także jedną z trzech, oprócz Gdyni i Sopotu, części Trójmiasta.

Miasto przyjazne dla mieszkańców, gościnne dla turystów

Gdańsk odegrał istotną rolę w dziejach Polski, stał się symbolem buntu i dążenia ku wolności, a obecnie cieszy się opinią jednego z najbardziej rozwiniętych i najzamożniejszych miast w kraju. Intensywny rozwój gospodarczy idzie w parze z ciągłym wzrostem atrakcyjności inwestycyjnej miasta, efektywnym pozyskiwaniem środków unijnych,a w konsekwencji dobrą sytuacją na lokalnym rynku pracy. Gdańszczanie z pewnością mają wiele powodów ku temu, aby lubić swoje miasto. Gdańsk cenią także turyści, których do corocznych powrotów zachęca głównie nadmorska lokalizacja – nad Zatoką Gdańską – i atrakcyjność turystyczna miasta. Możliwość aktywnego wypoczynku również sprzyja udanemu pobytowi w stolicy polskiego Wybrzeża.

Gdańsk – pieszo, rowerem, kajakiem

Fakt, że Gdańsk to miasto położone nad morzem, otoczone zalesionymi, morenowymi wzgórzami, wpływa na jakość spędzanego tutaj czasu. Leśne trakty i piaszczyste plaże to idealne trasy spacerowe oraz rowerowe. Do każdej z gdańskich plaż dotrzemy rowerem; bez trudu przemieścimy się pomiędzy plażami. Jednośladem zwiedzimy także całe miasto. Co ciekawe, Gdańsk zwiedza się również kajakiem. Przemierzając w ten sposób rzekę Motławę, podziwiać można między innymi Zieloną Bramę; Statek „Słodek”, pełniący także funkcję muzeum; Wyspę Spichrzów oraz Wyspę Ołowiankę; Centralne Muzeum Morskie. W centrum Gdańska znajduje się także przystań jachtowa „Marina Gdańsk”.

23 kilometry plaż

Na uwagę zasługują gdańskie kąpieliska: Brzeźno, Sobieszowo, Stogi, Jelitkowo czy Orle. Każdego lata kąpieliska gromadzą tłumy plażowiczów ceniących sobie nadbałtycki klimat i bezpieczny wypoczynek. Inicjatywy proekologiczne sprawiły, że gdańskie plaże są otwarte, a woda morska cieszy się dobrą jakością. Atutem miejskich kąpielisk są przede wszystkim dwadzieścia trzy kilometry czystych, piaszczystych plaż.

zdjecie

Fot. www.gdansk.pl

Zabytkowy charakter Gdańska. Historyczne „wczoraj” i „dziś”

Dwoma najpiękniejszymi gdańskimi ulicami są ul. Długa oraz ul. Mariacka. Pierwsza z nich, razem z Długim Targiem, niegdysiejszą giełdą miejską, wchodzi w skład Traktu Królewskiego; druga z kolei stanowi przykład dawnej gdańskiej zabudowy ,prowadzi od Długiego Pobrzeża do Bazyliki Mariackiej, zamyka ją zaś gotycka Brama Mariacka. Zabytków w Gdańsku jest naprawdę wiele - między innymi Złota i Zielona Brama, Dwór Artusa, Złota Kamienica, Gdański Żuraw, Fontanna Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców czy Katedra w Oliwie. Spacerując po mieście, co krok napotykamy ślady zarówno dawnej, jak i najnowszej historii miasta, a także wielu kultur, które przez wieki Gdańsk formowały. To stanowi o jego wyjątkowości i specyfice.

Wczasy na plaży, konferencje nad morzem

Gdańsk dysponuje rozbudowaną infrastrukturą turystyczną, której poziom dorównuje najlepszym europejskim standardom. Liczne hotele, restauracje, nastrojowe kawiarenki razem z naturalnym bogactwem, zabytkowo-historycznym charakterem miasta oraz bogatą ofertą kulturalną współtworzą Gdańsk jako atrakcyjny cel podróży. Dzięki temu turystycznemu zapleczu do miasta tłumnie zjeżdżają wielbiciele morskich kurortów – w pojedynkę, parami, rodzinnie. Wybór na Gdańsk pada również wtedy, kiedy w grę wchodzą konferencje nad morzem. Kompleksy hotelowo-konferencyjne i atrakcyjność miasta samego w sobie przyciąga także turystów biznesowych. Jak bowiem mówi hasło promujące miasto, Gdańsk to morze możliwości.

 
Zobacz również

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * * . dostępny 1 obiekt pokaż

* * * * . . dostępne 8 obiektów pokaż

* * * . . . dostępne 4 obiekty pokaż

Polecamy obiekty nad morzem

Amber Hotel

Amber Hotel

Gdańsk

Sal konferencyjnych3

Miejsc noclegowych90

więcej Zobacz więcej

Aurora Family & Spa

Aurora Family & Spa

Międzyzdroje

Sal konferencyjnych6

Miejsc noclegowych238

więcej Zobacz więcej

Restauracja Filharmonia

Restauracja Filharmonia

Gdańsk

Sal konferencyjnych8

Miejsc noclegowych0

więcej Zobacz więcej

Atrakcyjne gminy

Gmina Gdynia

Gmina Gdynia

Gdynia, miasto pełne słońca, co roku staje się celem tysięcy turystów, którzy pragną wypocząć nad polskim morzem. Gdynia oferuje im wszystko to, czego potrzebują - piękne widoki, czyste plaże, zabytki, bazę noclegową oraz doskonałe zaplecze szkoleniowe gwarantujące udane konferencje nad morzem.

więcej >>

Gmina Międzyzdroje

Gmina Międzyzdroje

Międzyzdroje znane są głównie ze słynnego Festiwalu Gwiazd, podczas którego miasto odwiedzają tłumy znanych osobistości. Jednak gmina Międzyzdroje oferuje dużo więcej atrakcji. To doskonały cel zarówno rodzinnych wczasów, jak i wyjazdów biznesowych.

więcej >>

Gmina Łeba

Gmina Łeba

Łeba to kurort pełen atrakcji, którymi przez cały rok skutecznie kusi turystów z całego kraju i z zagranicy. Ruchome wydmy, rybacki połów dorsza, niesamowite konferencje nad morzem - to tylko niektóre z nich!

więcej >>

Gmina Sopot

Gmina Sopot

Jedno z najpopularniejszych i najbardziej znanych miast w Polsce. Rozpoznawane również poza jej granicami. Choć wielkością przegrywa z niejednym Polskim miastem, w kategorii sławy staje w konkury z tymi nawet największymi. Co takiego jest w tej gminie, co przyciąga ludzi?

więcej >>

Ustka Gmina

Ustka Gmina

Ustka. Każdy o niej słyszał i wielu ją odwiedziło. Jednak mało kto poznał ją do głębi. Bo Ustka to nie tylko umożliwiająca wypoczynek mieścina. To serce gminy, która kryje w sobie piękno natury i tajemnice zabytków; która otwarta jest na rodziny, osoby starsze, ceniących dobrą zabawę młodych oraz wymagających biznesmenów. Warto przekonać się o tym osobiście.

więcej >>

Gmina Mielno

Gmina Mielno

Gmina Mielno to nie tylko morze i czysta plaża. To przede wszystkim przyroda, którą chłonąć możesz przemierzając piesze i rowerowe szlaki. Wybierz odpowiedni dla siebie zakątek Gminy Mielno i ciesz się jej klimatem. Rozważ również ofertę szkoleniową Mielna, bo możliwe, że konferencje nad morzem okażą się najtrafniejszym wyborem.

więcej >>

Gmina Rewal

Gmina Rewal

Gmina Rewal - rewelacyjny pomysł, by spędzić tu urlop, zrobić spontaniczny weekendowy wypad lub zorganizować konferencje nad morzem. Rewal wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich gości i umożliwia spędzenie tu czasu zarówno latem, jak i zimą.

więcej >>

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo - jak mało która - jest tak popularnym miejscem odpoczynku nad polskim morzem. Atrakcjami doskonale zapełni czas wakacji. Jeśli pragniesz zorganizować konferencje nad morzem, koniecznie rozważ Władysławowo. Tutaj pewnie nie jeden biznesmen zrobi „coś dla siebie” i wybierze się, np. w lot turystyczną awionetką. Wszak osobie zapracowanej taka okazja nie zdarza się często.

więcej >>

Gmina Kołobrzeg

Gmina Kołobrzeg

„Lato, lato w Kołobrzegu, nie znalazłem dziś noclegu...” – dziś sytuacja opisana w tej znanej piosence z nurtu disco-polo nie mogłaby się już zdarzyć. Gmina Kołobrzeg kwitnie, rozwija się, a jej baza noclegowa wydaje się praktycznie niewyczerpana.

więcej >>

Konferencje, integracja