Gminy nad morzem - Gmina Międzyzdroje zaprasza! - 306 obiektów konferencyjnych

www.konferencjenadmorzem.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Gmina Międzyzdroje zaprasza!

Gmina Międzyzdroje

Międzyzdroje znane są głównie ze słynnego Festiwalu Gwiazd, podczas którego miasto odwiedzają tłumy znanych osobistości. Jednak gmina Międzyzdroje oferuje dużo więcej atrakcji. To doskonały cel zarówno rodzinnych wczasów, jak i wyjazdów biznesowych.

Fot. http://miedzyzdroje.pl

Gmina Międzyzdroje to region dobrze znany sympatykom nadmorskich wypraw – zarówno tym, którzy urlop spędzają w nadbałtyckich kurortach, jak i tym, którzy przyjeżdżają tutaj służbowo – na szkolenia czy konferencje nad morzem. Międzyzdroje to wyjątkowo atrakcyjna część Pomorza, dlatego też nie dziwi fakt, że gminę odwiedza co roku wielu turystów, także biznesowych. Miasto Międzyzdroje, siedziba gminy, słynie nie tylko z pięknej okolicy, plaży i morza, ale także z rokrocznie odbywającego się tutaj Festiwalu Gwiazd. Licznie przybywający do Międzyzdrojów goście ze świata filmu, mody i showbiznesu markują swoimi nazwiskami wyjątkowość tego miejsca, nie bez przyczyny nazywanego przecież „Perłą Bałtyku”.

Wyjątkowa lokalizacja gminy Międzyzdroje

Gmina Międzyzdroje leży nad Bałtykiem, na terenie Wyspy Wolin i – częściowo – Wolińskiego Parku Narodowego. Wyjątkowe położenie, odróżniające tę część Wybrzeża od innych nadmorskich terenów,to zasługa wyjątkowego mikroklimatu (o właściwościach leczniczych). To również niezwykły konglomerat jezior (m. in. Jezioro Turkusowe, które swoją niezwykłą barwę zawdzięcza kredowemu dnu; Jezioro Wicko Wielkie), lasów, pięknych plaż i klifowych urwisk.

Walory gminnych miejscowości

W skład gminy Międzyzdroje wchodzi wspomniane już miasto o tej samej nazwie, a także trzy wsie – Lubin, Wapnica i Wicko. Lubin stanowi osadę kultury łużyckiej, znajdują się tutaj także fundamenty jednej z najstarszych pomorskich budowli chrześcijańskich. Interesującym miejscem w Lubinie jest również punkt widokowy zlokalizowany nad klifem, na terenie średniowiecznego grodziska. Rozciąga się z niego zapierająca dech w piersiach panorama – widok na Zalew Szczeciński oraz archipelag wysp świnoujskich. Z kolei Wapnica to wieś letniskowa, znana z licznych pomników przyrody i drzew pomnikowych. Wapnica otoczona jeziorami (Turkusowe i Wicko Wielkie), położona w leśnej okolicy, w niedalekiej odległości od Bałtyku, jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Podobnie zresztą jak leżąca nad jeziorem Wicko wieś o tej samej nazwie. Warta uwagi jest również wchodząca w skład gminy osada Grodno położona nad jeziorem Gardno, która pełni funkcję Kompleksu Edukacyjnego w Wolińskim Parku Narodowym.

zdjecie

Fot. http://miedzyzdroje.pl

Nadmorskie atrakcje

Jedną z atrakcji okolicy jest malownicze wzgórze Gosań, najwyższe w Polsce (95 m.n.p.m) wzniesienie położone tuż nad morzem. To kolejny, poza Grodziskiem, wyjątkowy punkt widokowy,z którego podziwiać można Zatokę Pomorską i Międzyzdroje. Innym takim punktem jest Wzgórze Zielonka (na terenie Lubina) – miejsce idealne do kontemplacji zachodzącego słońca. Wąska, piaszczysta plaża uznawana jest z kolei za jedną z najpiękniejszych plaż polskich, a także jedną z najbardziej urokliwych plaż na świecie.

Międzyzdroje - miasto gwiazd

Promenada Gwiazd jest głównym deptakiem Międzyzdrojów, przy którym działają lokalne knajpki i restauracje, w których zjeść można pyszną, smażoną rybę. To także miejsce znane z alejek, w których gwiazdy zostawiają swój ślad – odcisk dłoni upamiętniający wizytę w tym wyjątkowym mieście. Tutaj również mieści się gabinet figur woskowych, wakacyjny amfiteatr, a także hotele i pensjonaty. Molo w Międzyzdrojach to prowadzący prosto w morze trakt, którego tradycja sięga 1906 r. Trasa spacerowa poprzedzona jest pasażem handlowym, w którym mieszczą się liczne knajpki i restauracje. Pod molem z kolei znajduje się znana dyskoteka, w której turyści bawią się przez cały rok, także poza sezonem. Molo kończy się przystanią, z której wypływają wycieczkowe statki. Inną atrakcją jest Muzeum Przyrodnicze gromadzące zbiory flory i fauny reprezentatywne dla Wolińskiego Parku Narodowego.

Doskonała infrastruktura gminy

Zarówno w Międzyzdrojach, jak i w okolicznych miejscowościach wchodzących w skład gminy działają hotele i pensjonaty, a także prywatne kwatery, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Najbardziej ekskluzywne ośrodki mieszczą się przy promenadzie w Międzyzdrojach – nie brak tam nowoczesnych apartamentów i willi, ale także przedwojennych pensjonatów, które odrestaurowano tak, aby zachować ich niebanalny charakter. Dobrym rozwiązaniem są także kwatery prywatne, które oferują dobry standard w korzystnej cenie lub ośrodki wypoczynkowe położone na uboczu – gwarantują ciszę, kontakt z przyrodą i możliwość wypoczynku. Dużym plusem wielu baz noclegowych jest możliwość zorganizowania w nich spotkań biznesowych. Jeśli więc planujesz szkolenia, imprezy integracyjne lub konferencje nad morzem, gmina Międzyzdroje może okazać się idealną destynacją.

 
Zobacz również

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * * . dostępne 2 obiekty pokaż

* * * * . . dostępne 7 obiektów pokaż

* * * . . . dostępne 3 obiekty pokaż

Polecamy obiekty nad morzem

Scandic Gdańsk****

Scandic Gdańsk****

Gdańsk

Sal konferencyjnych7

Miejsc noclegowych274

więcej Zobacz więcej

Hotel Orle Centrum Konferencyjne

Hotel Orle Centrum Konferencyjne

Gdańsk

Sal konferencyjnych12

Miejsc noclegowych300

więcej Zobacz więcej

Aurora Family & Spa

Aurora Family & Spa

Międzyzdroje

Sal konferencyjnych6

Miejsc noclegowych238

więcej Zobacz więcej

Atrakcyjne gminy

Gmina Kołobrzeg

Gmina Kołobrzeg

„Lato, lato w Kołobrzegu, nie znalazłem dziś noclegu...” – dziś sytuacja opisana w tej znanej piosence z nurtu disco-polo nie mogłaby się już zdarzyć. Gmina Kołobrzeg kwitnie, rozwija się, a jej baza noclegowa wydaje się praktycznie niewyczerpana.

więcej >>

Gmina Gdynia

Gmina Gdynia

Gdynia, miasto pełne słońca, co roku staje się celem tysięcy turystów, którzy pragną wypocząć nad polskim morzem. Gdynia oferuje im wszystko to, czego potrzebują - piękne widoki, czyste plaże, zabytki, bazę noclegową oraz doskonałe zaplecze szkoleniowe gwarantujące udane konferencje nad morzem.

więcej >>

Ustka Gmina

Ustka Gmina

Ustka. Każdy o niej słyszał i wielu ją odwiedziło. Jednak mało kto poznał ją do głębi. Bo Ustka to nie tylko umożliwiająca wypoczynek mieścina. To serce gminy, która kryje w sobie piękno natury i tajemnice zabytków; która otwarta jest na rodziny, osoby starsze, ceniących dobrą zabawę młodych oraz wymagających biznesmenów. Warto przekonać się o tym osobiście.

więcej >>

Gmina Łeba

Gmina Łeba

Łeba to kurort pełen atrakcji, którymi przez cały rok skutecznie kusi turystów z całego kraju i z zagranicy. Ruchome wydmy, rybacki połów dorsza, niesamowite konferencje nad morzem - to tylko niektóre z nich!

więcej >>

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo - jak mało która - jest tak popularnym miejscem odpoczynku nad polskim morzem. Atrakcjami doskonale zapełni czas wakacji. Jeśli pragniesz zorganizować konferencje nad morzem, koniecznie rozważ Władysławowo. Tutaj pewnie nie jeden biznesmen zrobi „coś dla siebie” i wybierze się, np. w lot turystyczną awionetką. Wszak osobie zapracowanej taka okazja nie zdarza się często.

więcej >>

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Nadmorska lokalizacja Gdańska, jego zabytkowy i historyczny charakter, doskonała infrastruktura turystyczna i niepowtarzalny klimat sprawiają, że do miasta co roku tłumnie zjeżdżają turyści. Stolica Pomorza działa jak bursztynowy magnes!

więcej >>

Gmina Mielno

Gmina Mielno

Gmina Mielno to nie tylko morze i czysta plaża. To przede wszystkim przyroda, którą chłonąć możesz przemierzając piesze i rowerowe szlaki. Wybierz odpowiedni dla siebie zakątek Gminy Mielno i ciesz się jej klimatem. Rozważ również ofertę szkoleniową Mielna, bo możliwe, że konferencje nad morzem okażą się najtrafniejszym wyborem.

więcej >>

Gmina Rewal

Gmina Rewal

Gmina Rewal - rewelacyjny pomysł, by spędzić tu urlop, zrobić spontaniczny weekendowy wypad lub zorganizować konferencje nad morzem. Rewal wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich gości i umożliwia spędzenie tu czasu zarówno latem, jak i zimą.

więcej >>

Gmina Sopot

Gmina Sopot

Jedno z najpopularniejszych i najbardziej znanych miast w Polsce. Rozpoznawane również poza jej granicami. Choć wielkością przegrywa z niejednym Polskim miastem, w kategorii sławy staje w konkury z tymi nawet największymi. Co takiego jest w tej gminie, co przyciąga ludzi?

więcej >>

Konferencje, integracja