Konferencje z adrenaliną - Niezapomniana konferencja ze skokami B.A.S.E.

www.konferencjenadmorzem.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Niezapomniana konferencja ze skokami B.A.S.E.

Niezapomniana konferencja ze skokami B.A.S.E.

Fot: off.sport.pl

Miłośnicy mocnych wrażeń i aktywnego spędzania czasu powinni zdecydować się na absolutny hit – skoki B.A.S.E. Akronim ten ( od angielskich słów B-building (budynek), A-antenna (nadajnik telekomunikacyjny), S-span (przęsło / most) i E-earth (ziemia / skała) ) oznacza skakanie na spadochronie ze wszystkich obiektów stałych wymienionych wyżej, a także z wielu innych.

Do uprawiania tego sportu wykorzystać można także kominy, zapory wodne, maszty wysokiego napięcia, dźwigi, skocznie narciarskie, pomniki czy pasma górskie - ważne, by obiekty te były wystarczająco wysokie, by oddać skok. Skoki BASE są zwykle wykonywane z wysokości od 50 do 300 m. n.p.m. Różnią się one od spadochroniarstwa m.in. tym, że tutaj używa się tylko jednego, a nie dwóch, spadochronów – skacząc z tak niskich wysokości, nie byłoby możliwości, aby użyć spadochronu zapasowego. Ze względu na ten fakt wyposażenie BASE skonstruowane jest tak, aby zmniejszyć możliwość sytuacji awaryjnych do minimum.


Niecodzienny dreszcz emocji

Kolejną różnicą między spadochroniarstwem a BASE jest przyspieszenie oraz całkowity brak oporu powietrza na początku skoku. W skokach BASE pozycja ciała skoczka przy odbiciu się decyduje w zupełności o przebiegu pierwszych 3 – 4 sekund skoku. Dopiero później siłę wiatru wykorzystywać można do stabilizacji ciała oraz do jak największego oddalenia się od obiektu. Prędkość, jaką osiąga skoczek BASE po niecałych 4 sekundach, to 100 km/h. Ważnym jest oczywiście dobre przeszkolenie i opieka instruktorów w przypadku skoków amatorskich. W tego rodzaju sporcie liczy się dokładne ułożenie spadochronu, dobry wyskok oraz wiedza lokalnych skoczków na temat wiatrów i termiki w aktualnym miejscu.

Skoki BASE nie są z pewnością sportem dla każdego. W tej aktywności liczy się przede wszystkim mocna psychika, odpowiednia wiedza i przygotowanie kondycyjne. Uzupełnienie konferencji biznesowej, sympozjum, czy też wyjazdu integracyjnego o taką atrakcją pozostawi bez wątpienia wspomnienia na całe życie!


Hotel META**** resort & vine SPA w Szczyrku

Idealnym miejscem do zorganizowania klimatycznej konferencji połączonej z górskimi skokami BASE jest Hotel META w Szczyrku. Obiekt mieści się w Beskidzie Śląskim, z dala od szumu miasta, tłoku i codziennych zmartwień. Położony jest u stóp szczytu Skrzyczne, wśród malowniczej zieleni, roztaczającej wyjątkową atmosferę.
Na przybywających tutaj gości czeka 270 miejsc w pokojach i apartamentach o wyjątkowej aranżacji. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w lodówkę z mini barem, sejf oraz dostęp do Internetu.

Górskie konferencje

W hotelu META znajduje się zespół sal konferencyjnych mieszczących od 20 do 200 gości. Wyposażenie każdej z sal obejmuje nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy, projektor multimedialny, ekrany, mikrofony bezprzewodowe, flip-charty, mównicę, a także dostęp do Internetu. Sale posiadają przemyślany układ – rozsuwane ściany mogą tworzyć powierzchnie szkoleniowe oraz wystawowe. Jest to bardzo pomocna opcja przy organizacji targów, wystaw i wernisaży. Dodatkowym atutem tego miejsca jest telewizja lokalna, w której na życzenie przekazywać można komunikaty organizatorów konferencji.

Moc atrakcji dla głodnych wrażeń

Goście biznesowi przebywający w Hotelu META w Szczyrku liczyć mogą na moc dostępnych tu dodatkowych atrakcji, do których zaliczyć można unikalne Vine SPA, Music Club, gril bar, przejażdżkę quadem, segwayem i rowerem. W lecie skorzystać można z hotelowego basenu, kortu tenisowego, boiska i hali namiotowej. Istnieje też możliwość zorganizowania imprez plenerowych. Zimową porą hotelowi goście mogą zaś wybrać się na lodowisko czy też na narty (15 m do wyciągu - kanapa na Skrzyczne).

Dla odważnych alternatywą są wspomniane wcześniej skoki BASE. Jest to niecodzienna możliwość sprawdzenia swoich możliwości, zarówno fizycznych, jaki i psychicznych oraz podniesienia poziomu adrenaliny do granic możliwości. Jest to także wyjątkowy sposób na odreagowanie trudów spotkań biznesowych. Gotowi? No to BASE !

Źródło: Salekonferencyjne.pl

 
Zobacz również

SKUTER WODNY – adrenalina, emocje, szybsza akcja serca, szaleństwo zawrotnej prędkości!

SKUTER WODNY – adrenalina, emocje, szybsza akcja serca, szaleństwo zawrotnej prędkości!

SKUTER WODNY – adrenalina, emocje, szybsza akcja serca, szaleństwo zawrotnej prędkości!

Wystarczy wsiąść na skuter wodny, a na brzegu zostają trudy dnia, problemy i zmęcz [..]

Przeżyj wspaniałą przygodę, zabierz gości na skiboby!

Przeżyj wspaniałą przygodę, zabierz gości na skiboby!

Przeżyj wspaniałą przygodę, zabierz gości na skiboby!

Udana konferencja to nie tylko profesjonalny obiekt, w którym będzie się odbywała ale również dobrze przygotowane [..]

Wspólny wypad na stok

Wspólny wypad na stok

Wspólny wypad na stok

Organizacja konferencji zimą może wydawać się dużo trudniejsza jeśli chodzi o wybór dodatkowych atrakcji. Konferenc [..]

Hotel Pelikan to strzał w dziesiątkę!

Hotel Pelikan to strzał w dziesiątkę!

Hotel Pelikan to strzał w dziesiątkę!

Co zrobić, by wyjazdy służbowe – konferencje, kongresy i wyjazdy integracyjne – były bardziej atrakcyjne? Nic pr [..]

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do


Aktualnosci

Standard obiektu

* * * * * . dostępne 2 obiekty pokaż

* * * * . . dostępne 7 obiektów pokaż

* * * . . . dostępne 3 obiekty pokaż

Polecamy obiekty nad morzem

Scandic Gdańsk****

Scandic Gdańsk****

Gdańsk

Sal konferencyjnych7

Miejsc noclegowych274

więcej Zobacz więcej

Hotel Orle Centrum Konferencyjne

Hotel Orle Centrum Konferencyjne

Gdańsk

Sal konferencyjnych12

Miejsc noclegowych300

więcej Zobacz więcej

Aurora Family & Spa

Aurora Family & Spa

Międzyzdroje

Sal konferencyjnych6

Miejsc noclegowych197

więcej Zobacz więcej

Atrakcyjne gminy

Gmina Kołobrzeg

Gmina Kołobrzeg

„Lato, lato w Kołobrzegu, nie znalazłem dziś noclegu...” – dziś sytuacja opisana w tej znanej piosence z nurtu disco-polo nie mogłaby się już zdarzyć. Gmina Kołobrzeg kwitnie, rozwija się, a jej baza noclegowa wydaje się praktycznie niewyczerpana.

więcej >>

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Gmina Gdańsk - morze możliwości

Nadmorska lokalizacja Gdańska, jego zabytkowy i historyczny charakter, doskonała infrastruktura turystyczna i niepowtarzalny klimat sprawiają, że do miasta co roku tłumnie zjeżdżają turyści. Stolica Pomorza działa jak bursztynowy magnes!

więcej >>

Gmina Gdynia

Gmina Gdynia

Gdynia, miasto pełne słońca, co roku staje się celem tysięcy turystów, którzy pragną wypocząć nad polskim morzem. Gdynia oferuje im wszystko to, czego potrzebują - piękne widoki, czyste plaże, zabytki, bazę noclegową oraz doskonałe zaplecze szkoleniowe gwarantujące udane konferencje nad morzem.

więcej >>

Gmina Sopot

Gmina Sopot

Jedno z najpopularniejszych i najbardziej znanych miast w Polsce. Rozpoznawane również poza jej granicami. Choć wielkością przegrywa z niejednym Polskim miastem, w kategorii sławy staje w konkury z tymi nawet największymi. Co takiego jest w tej gminie, co przyciąga ludzi?

więcej >>

Gmina Łeba

Gmina Łeba

Łeba to kurort pełen atrakcji, którymi przez cały rok skutecznie kusi turystów z całego kraju i z zagranicy. Ruchome wydmy, rybacki połów dorsza, niesamowite konferencje nad morzem - to tylko niektóre z nich!

więcej >>

Gmina Mielno

Gmina Mielno

Gmina Mielno to nie tylko morze i czysta plaża. To przede wszystkim przyroda, którą chłonąć możesz przemierzając piesze i rowerowe szlaki. Wybierz odpowiedni dla siebie zakątek Gminy Mielno i ciesz się jej klimatem. Rozważ również ofertę szkoleniową Mielna, bo możliwe, że konferencje nad morzem okażą się najtrafniejszym wyborem.

więcej >>

Ustka Gmina

Ustka Gmina

Ustka. Każdy o niej słyszał i wielu ją odwiedziło. Jednak mało kto poznał ją do głębi. Bo Ustka to nie tylko umożliwiająca wypoczynek mieścina. To serce gminy, która kryje w sobie piękno natury i tajemnice zabytków; która otwarta jest na rodziny, osoby starsze, ceniących dobrą zabawę młodych oraz wymagających biznesmenów. Warto przekonać się o tym osobiście.

więcej >>

Gmina Rewal

Gmina Rewal

Gmina Rewal - rewelacyjny pomysł, by spędzić tu urlop, zrobić spontaniczny weekendowy wypad lub zorganizować konferencje nad morzem. Rewal wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich gości i umożliwia spędzenie tu czasu zarówno latem, jak i zimą.

więcej >>

Gmina Międzyzdroje

Gmina Międzyzdroje

Międzyzdroje znane są głównie ze słynnego Festiwalu Gwiazd, podczas którego miasto odwiedzają tłumy znanych osobistości. Jednak gmina Międzyzdroje oferuje dużo więcej atrakcji. To doskonały cel zarówno rodzinnych wczasów, jak i wyjazdów biznesowych.

więcej >>

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo

Gmina Władysławowo - jak mało która - jest tak popularnym miejscem odpoczynku nad polskim morzem. Atrakcjami doskonale zapełni czas wakacji. Jeśli pragniesz zorganizować konferencje nad morzem, koniecznie rozważ Władysławowo. Tutaj pewnie nie jeden biznesmen zrobi „coś dla siebie” i wybierze się, np. w lot turystyczną awionetką. Wszak osobie zapracowanej taka okazja nie zdarza się często.

więcej >>

Konferencje, integracja